ПРОДУКЦІЯ SODASANСЕРТИФІКОВАНА ОРГАНІКА

КОНТАКТИ

Наша адреса:


Україна,
Київ, 03039,
вул. Байкова, 7

ТОВ «Торговий дім «Інфанта»

Телефон / Факс

+38/044/206-67-66

Офиційний дистриб'ютор –
Торговий дім Інфанта

www.infanta.com.ua

Замовлення та консультації


+38/044/206-67-67
+38/097/341-00-31
Анна

Відділ доставки


+38/067/ 400-82-30
Ростислав

Питання співробітництва


SvetaM@infanta.com.ua
Світлана Глущенко
Розробка сайту
© Dialon Web-Studio


Небезпечні компоненти звичайної побутової хімії і їх вплив на організм людини і навколишнє середовище

Сьогодні без використання побутової хімії не може обійтися жодна людина. Ми спимо на випраній постільній білизні, кожен день надягаємо чистий одяг, їмо з вимитого посуду, ретельно миємо підлогу, вікна, ванну та ін. за допомогою різних очищувальних і миючих засобів. Вибираючи засоби, ми думаємо тільки про ефективність і радіємо, що домашні справи дійсно стали займати менше часу і сил, ніж у наших мам, бабусь, які користувалися господарським милом, содою і оцтом. При цьому на дозвіллі ми дивимося телепрограми, читаємо газети і говоримо з друзями про проблеми зі здоров'ям (алергію, астму, зростання онкозахворювань) і екологією, яких не було у наших бабусь. Чи є взаємозв'язок між використанням звичайної побутової хімії і здоров'ям людини, а також екологічними проблемами? Ми прочитали склади найпоширеніших миючих засобів, які продаються в супермаркетах і спробували це з'ясувати. 

Хімічні поверхнево-активні речовини (ПАР) - основний діючий компонент пральних порошків. Основною сировиною для ПАР є продукти нафтопереробки і нафтохімічного синтезу: низькомолекулярні і вищі парафіни, олефіни, синтетичні жирні кислоти, вищі жирні спирти, aлкілпохідні бензолу і фенолу, окис етилену. 

Ці ПАР, "синтетичні мила", зазвичай містяться в порошку в кількості до 15-20 відсотків. В ході експериментів на тваринах було встановлено, що ПАР істотно змінюють інтенсивність окислювально-відновних реакцій, впливають на активність ряду найважливіших ферментів, порушують білковий, вуглеводний і жировий обмін. Особливо агресивні в своїх діях аніонні ПАР, які здатні викликати грубі порушення імунітету, розвиток алергії, ураження мозку, печінки, нирок, легенів. Це одна з причин, за якими в країнах Західної Європи накладені суворі обмеження на використання аніонних ПАР в пральних порошках - не більше 2 відсотків.

ПАР здатні накопичуватися в органах. Наприклад, в мозку "осідає" 1,9% загальної кількості ПАР, які потрапили на незахищену шкіру, у печінці - 0,6%. Володіючи хімічною спорідненістю з певними компонентами мембран клітин людини, ПАР накопичуються на клітинних мембранах, покриваючи їх тонким шаром, і при певній концентрації викликають порушення найважливіших біохімічних процесів і саму цілісність клітини. Вони діють подібно отруті: в легких викликають емфізему, пошкоджують клітини печінки, що призводить до збільшення холестерину, підвищення ймовірності атеросклерозу в судинах серця і мозку, порушують передачу нервових імпульсів в центральній і периферичної нервових системах, проникаючи в кров, призводять до зміни фізико-хімічних властивостей самої крові і порушення імунітету в цілому. Наявність фосфатів у порошках призводить до значного посилення токсичних властивостей аніонних ПАР - створюються умови для більш інтенсивного проникнення їх як через пошкоджену, так і неушкоджену шкіру рук і за сприяння сульфатів, силікатів, ензимів і хлору інтенсивно її знежирюють. Бар'єрні функції шкірних покривів знижуються, і створюються умови для інтенсивного проникнення в організм будь-яких токсичних сполук - бактеріологічних токсинів, важких металів тощо.

Запускається конвеєр патологічних імунних реакцій.

Фосфати не тільки підсилюють проникнення ПАР через шкіру, але і сприяють накопиченню цих речовин на волокнах тканин, що пралися. Вони сприяють настільки міцному з'єднанню ПАР з тканиною, що навіть 10-кратне полоскання в гарячій воді повністю не звільняє від хімікатів. Найсильніше утримують речовини вовняні, напівшерстяні і бавовняні тканини. У холодній же воді ні ПАР, ні фосфати практично не виполіскуються.

Звертає на себе увагу факт залежності між розширенням ринку застосування фосфатних з ПАРами синтетичних миючих засобів та зниженням народжуваності.

У 1977 році видавництво "Здоров'я" випустило книгу "Гігієна застосування синтетичних миючих засобів". Видання було призначене для дуже вузького кола лікарів і вийшло тиражем всього 1700 примірників. Читаємо: "Аніонні ПАР впливають на семяродний епітелій. Такий біологічний ефект дії подібний до іонізуючого випромінювання ...".

Це означає, що ПАР безпосередньо впливають на розвиток безпліддя, причому ознак зворотного розвитку уражених клітин не помічається і через шість місяців після ураження.

Фосфати. Вони заборонені в багатьох країнах вже понад 20 років. Потрапляючи після прання разом зі стічними водами у водойми (вони обходять всі навіть найсучасніші фільтри), фосфати починають діяти як добрива, що викликає бурхливе «цвітіння водойм. Уявіть, 1 гр фосфату (триполіфосфату натрію) стимулює утворення 5-10 кг водоростей! А водорості, розкладаючись, виділяють в страшних кількостях метан, аміак, сірководень. Кількість кисню в воді катастрофічно зменшується - вимирає все живе. Фосфати "благотворно" впливають не тільки на водорості. Активно зростає і планктон. А чим більше у воді всякої суспензії, тим менше можливості використовувати річки та водойми як джерела питної води. Але так як іншої води у нас немає, то доводиться використовувати ЦЮ, отруєну. Коло замкнyлося. Ми почали труїти фосфатами середовище, в якому живемо - ми ж і отримуємо назад через їжу і питво те, що самі отруїли.

У нас в країні 90% всіх пральних порошків - фосфатні. Причому концентрація цих добавок просто "позамежна" - до 50-60% (може вказуватися 15-30%, хоча реально - набагато більше). Це необхідно для "пом'якшення" води до такого рівня, щоб напевно відіпрати будь-який тип тканини від більшості відомих забруднень. З іншого боку, таку кількість фосфатів дуже складно виполоскати з тканин (особливо з бавовни, вовни і синтетики). За результатами досліджень, для того щоб видалити залишки фосфатів з тканин після прання, потрібно провести 10+ полоскань в проточній воді. У наших пральних машинах використовується всього три цикли полоскання ...

Фосфати, що залишилися у волокнах тканин,  починають реагувати з поверхнею шкіри і слизових оболонок людини, накопичуючись в організмі і з часом викликаючи алергічні реакції і мікрозапалення.

Але на Заході ті ж самі виробники пральних порошків вже давно знайшли засоби з аналогічними властивостями і без тих побічних ефектів, якими славиться триполіфосфат натрію (фосфат), але для нашої країни навіть у великих транснаціональних компаній існують інші стандарти, адже виробляти безфосфатні порошок на 20% дорожче, а втрачати гроші до впровадження відповідного законодавства в країні ніхто не хоче.

Сполуки фосфору порушують кислотно-лужну рівновагу клітин шкіри, викликаючи, перш за все, дерматологічні захворювання. Крім зовнішнього - дерматологічного впливу, сполуки фосфору впливають і на функціонування організму в цілому, оскільки при контакті зі шкірою вони проникають безпосередньо в кров, змінюють процентний вміст в ній гемоглобіну, викликають зміну щільності сироватки крові, вміст білку. Порушуються функції печінки, нирок, скелетних м'язів, що призводить, в свою чергу до тяжких отруєнь, порушення обмінних процесів і загострення хронічних захворювань. Встановлено, що основний механізм впливу сполук фосфору - взаємодія їх з ліпідно-білковими мембранами і проникнення через них в різні структурні елементи клітини, викликаючи тим самим тонкі, глибокі зміни в біохімічних і біофізичних процесах.

Сполуки фосфору з пральномиючих засобів проникають в організм, як було встановлено:

- При безпосередньому контакті миючих засобів з шкірою рук тіла;

- З недостатньо невиполосканих тканин одягу, для прання яких застосовувалися фосфатні СМЗ;

- Через забруднені стічними водами джерела водопостачання.

З огляду на високу гігієнічну небезпеку для живого організму фосфатних СМЗ, світове співтовариство встановило дуже жорсткі вимоги до змісту фосфатів у стічних водах, питній воді і продуктах харчування.

Так, в західних країнах вміст фосфатів у стічних водах має бути не більше 1 мг/л, в питній воді - на рівні 0,03 мг/л. Для порівняння: норматив на вміст поліфосфатів в питній воді по ДСТу України 2874-82 складає 3,5 мг/л.

Для вирішення глобальної проблеми захисту Світового океану і прісноводних ресурсів на початку 70-х років під егідою ООН було укладено міжнародний Договір, в якому були визначені головні напрямки, і перше з них - скорочення і повне припинення забруднення водних ресурсів біогенними речовинами, особливо фосфором. Договір ратифікований практично всіма членами ООН і продовжує діяти.

На відміну від стратегії замовчування в колишньому СРСР проблеми забруднення фосфатами водних систем, в Європі та Америці про це заговорили відкрито, аргументовано, із залученням засобів масової інформації для формування нової громадської думки. Звичайно, було непросто - були противники нового погляду на екологічні проблеми.

Найсерйозніша боротьба розгорілася після того, як було визнано: основні джерела забруднення водойм фосфатами - це комунальні стоки із залишками пральних порошків. Довгий час противники обмеження фосфатів, лобійовані транснаціональними виробниками фосфатних порошків, висували теорію про те, що забруднення водойм відбувається через потрапляння мінеральних (фосфатних) добрив. Однак дослідження, проведені відразу в декількох країнах, показали, що фосфатні добрива - це малорухливі з'єднання, і в грунті після внесення вони знаходяться до 5-8 років. Частка забруднення водойм мінеральними фосфатними добривами становлять до 5% від всього надходження фосфору. Більше 80% фосфатів надходить у водойми через застосування фосфатних пральних порошків!

Фосфонати - це не фосфати, хоча це також сполуки фосфору, необхідні для пом'якшення води. А синьо-зеленим водоростям абсолютно все одно звідки брати фосфор для свого зростання ... (Фактично, назва цього компонента в пральному порошку або іншому засобі - типовий маркетинговий хід, що приховує наявність фосфатів. Англійською мовою сприймаються - Phospho-NOT. Як, мовби немає фосфору.)

Якщо дати просте визначення, то фосфонати - це ефіри і солі фосфонових кислот. Єдина відмінність від фосфатів полягає в тому, що в фосфонатами є один Р-С зв'язок, а в фосфатах такого зв'язку немає.

ХЛОР - є причиною захворювань серцево-судинної системи, сприяє виникненню атеросклерозу, анемії, гіпертонії, алергічних реакцій. Він руйнує білки, негативно впливає на шкіру і волосся, підвищує ризик захворювання на рак. Звичайно, хлору у побутовій хімії міститься небагато. Але навіщо взагалі тримати вдома джерело хлору, якщо існують ефективні формули без нього? Зараз випускаються засоби для чищення туалету, що містять органічні кислоти.

Для того, щоб не вказувати, що засіб для чищення містить хлор, пишуть, що в його склад входить гіпохлорит натрію (sodium hypochlorite) або просто гіпохлорит (hypochlorite). Випари, що містяться в миючих засобах з високим вмістом хлору, можуть викликати подразнення легенів, що особливо небезпечно для людей, що мають проблеми з серцем або страждають захворюваннями дихальних шляхів, таких, як астма або емфізема. Ризик збільшується, якщо миючі засоби з хлором використовуються в маленьких, погано провітрюваних приміщеннях, таких, як ванна кімната.

Хлор також може пошкодити шкіру і очі. У 1990 році в США, в Законі про чисте повітря, хлор був внесений до списку небезпечних забруднювачів повітря, а також, норми впливу хлором на робочих місцях регулюється федеральним законодавством. Використання миючих засобів, що містять хлор, в посудомийних і пральних машинах, може забруднювати повітря у вашому домі. Вода в машинах, яка містить хлор від миючих засобів, передає його в повітря, за допомогою процесу випарювання. А потім, ми дихаємо забрудненим повітрям.

Посудомийні машини є найбільшими забруднювачами, виділяючи хімікати в повітря, у вигляді пароподібного туману, коли відкривається двері машини. У пральних машинах хлор змішується з брудом від одягу і виробляє токсичні, що містять хлор, органічні хімікати.

Хлор небезпечний навіть при зберіганні його в будинку. У 1993 році в США, в центри з контролю над отруєннями, було заявлено 40 000 випадків про отруєння хлором в домашніх умовах, набагато більше, ніж будь-яким іншим хімічним елементом. Особливо небезпечні препарати з парфумерною віддушкою, що містять хлор і продукти з хлорним відбілювачем, плюс поверхнево-активні речовини. Забивання запаху хлору ароматичними речовинами (насправді, виходить так, що хлоромісткі препарати приємно вдихати), може привести до отруєння хлором. Інша небезпека лежить в змішуванні продуктів, що містять хлор, навмисно або випадково. Ці суміші можуть виробити газоподібний хлор і хлораміни - токсичні гази, сильно ушкоджують легеневу тканину.

Лаурет сульфат натрію (Sodium Laurеth Sulfate, SLES) - дешевий інгредієнт, який утворює при митті багато рясної пишної піни. Поганий тим, що володіє високою ймовірністю входити в реакцію з іншими компонентами засобу для чищення, утворюючи канцерогенні нітрати і діоксиди.

Лорамід ді (Lauramide Dea) - приблизно в тих же цілях, що і лауреат сульфат натрію, використовується в миючих засобах, в тому числі для посуду - через здатність видаляти жири. Може викликати свербіж, а також алергічні реакції. Але ж відомо, що більшість засобів для посуду змиваються тільки після багаторазового ополіскування чистою водою (до 20 разів!). Скільки ж "ефективних і недорогих" "очіщалок" для посуду з'їдаємо ми протягом життя? Відомо, що від 30 до 60% всіх шкідливих інгредієнтів наш організм отримує всередину з продукцією побутової хімії, а ось до якого числа хронічних захворювань це призводить, невідомо.

Цеоліти. Пральні порошки на базі цеолітів, поряд з підвищеною екологічною безпекою, мають суттєві гігієнічні недоліки:

*  низька виполіскуваність залишків порошку з тканин;

* вміст більше 7% ПАР, замість гігієнічної норми - 2%

* високий вміст сульфатів, що викликає знежирення шкіри;

* миюча здатність нижче нормативних вимог;

* пошкодження тканин і їх забарвлення;

* наднормативний вміст пилу.

Тобто, прибравши фосфати, і додавши цеоліти, крім зниження ефективності прання, ми стикаємося з великим вмістом ПАР, потрапляючи в організм, руйнують живі клітини шляхом порушення найважливіших біохімічних процесів.

В експериментах, проведених на тваринах, вчені встановили, що ПАР істотно змінюють інтенсивність окислювально-відновних реакцій, впливають на активність ряду найважливіших ферментів, порушують білковий, вуглеводний і жировий обмін. Особливо агресивні в своїх діях аніонні ПАР (а-ПАР). Вони здатні викликати грубі порушення імунітету, розвиток алергії, ураження мозку, печінки, нирок, легенів. Це одна з причин, за якими в країнах Західної Європи введені обмеження на використання а-ПАР в складах пральних порошків.

Близько 80% всього нашого життя ми проводимо в приміщеннях. У зв'язку з цим особливу увагу слід приділяти впливу частинок пилу в повітрі на наше здоров'я. Адже заміна фосфатів цеолітами характеризується наднормативних вмістом пилу.

Поширення цеолітних пральних порошків в Європі сталося понад 20 років тому на хвилі заборони вмісту фосфатів у пральних порошках. Стирають цеолітні порошки значно гірше своїх попередників і для посилення прання ті ж європейські виробники розробили і активно пропонують "пом'якшувачі води і підсилювачі прання із захистом для пральних машин", які більш ніж на 70% складаються з ... фосфатів!

"Дякуємо за покупку продукції SODASAN!
Так ви підтримуєте глобальний захист клімату
та робите активний внесок для збереження планети для нас і наших дітей!"

Юрген Хак
(засновник та керівник фірми)